Negramaro live ne Milano me 27 qershor

Milano

Event info
Date: 27/06/2018
Location: Milano
Details

Negramaro live ne Milano me 27 qershor

Nëqoftëse flasim për  grupin Italian të pop-rockut Negramaro  cdo gjë lidhet me liderin e tij Giuliano Sangiorgi. Ai e formoi grupin në 1999, dhe për emrin e bandës ishte frymëzuar nga vera e tij e  preferuar Negroamaro e prodhuar në rajonin e Salentos.

Vetëm 5 vjet pas krijimit të tyre ata u bënë të famshëm falë pjesmarrjes në Festivalin e 2005 të Sanremos.  Kënga me të cilën morën pjesë në festival ishte “Mentre Tutto Scorre” , por edhe pse nuk fituan ndonjë cmim këtu për ta kjo pjesmarrje ishte vendimtare e karriierës muzikore.

Albumi i ri i grupit quhet “Amore che torni” dhe eshte publikuar me 6 tetor te 2017. Për ketë album grupi ka ndermarre dhe një turne promovues me 6 koncerte në qytete të ndryshme të Italisë, ne stadiumet me gjigande te italise.

Më datë 27 qershor ata do te jene ne stadiumin San Siro të Milanos, per te vazhduar me 30 qershor ne Olimpico te Romes, ndjekur nga koncerti i 8 korrikur ne stadiumin San Filipo te Mesinas dhe per ta mbyllur me 13 korrik ne Lecce, Stadio Via Del Mare.

Current track

Title

Artist

Background