Sade – Flower of the Universe

Sade

Sade – Flower of the Universe

” Flower of the Universe”, eshte kënga e pare pas shtate vitesh shkeputje nga skena e muzikes per  artisten e famshme Sade.

Kënga, vjen nga nga adaptimi i ardhshëm i filmit të regjisorit Ava DuVernay, të librit legjendar të fëmijëve të vitit 1962, “A Wrinkle in Time”, Madeleine L’Engle, aty ku ajo do te jete dhe kolone zanore.

Në publikimin e  kenges regjisori Ava DuVernay shkroi: “Kurrë nuk kam menduar që Sade të thotë po, por ajo pranoi.Eshte një perëndeshë.

Ne filluam një udhëtim së bashku që nuk do ta harroj kurrë.

Krenar për të njoftuar se Sade ka krijuar një këngë origjinale për WRINKLE IN TIME.

Është titulluar “Flower of the Unisvere” dhe është një ëndërr e vërtetë “- perfundon regjisori.

Filmi, ku luan Oprah Winfrey, Reese Witherspoon dhe Mindy Kaling doli ne  9 mars.Current track

Title

Artist

Background