Zvicra, zyrtarisht vendi më i shtrenjtë i Evropës!

Written by on 16/12/2020

Sipas Zyrës Federale të Statistikave, jetesa në Zvicër është më e shtrenjtë se në çdo vend tjetër të Bashkimit Europian. Të dhënat tregojnë se çmimet zvicerane janë 55% mbi nivelin e BE-së.  Pas Zvicrës, Islanda dhe Norvegjia dallohen gjithashtu për koston e tyre të lartë të jetesës.


Current track

Title

Artist