Zvicra “relakson” kufizimet e hyrjes për udhëtarët!

Written by on 24/06/2021

Zvicra ka miratuar propozimin për të lehtësuar kërkesat e hyrjes për ardhjet nga Zona Shengen. Vendimi do të hyjë në fuqi më 26 qershor dhe prej atëherë udhëtarët që arrijnë në Zvicër nga ndonjë prej vendeve të zonës Shengen nuk do të duhet të kalojnë më nëpër karantinë.

Udhëtarët e vaksinuar nga këto vende do të përjashtohen gjithashtu nga kërkesa e  testit COVID-19./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist