Zvicra e përgatitur për një tjetër vit të vështirë turistik!

Written by on 03/07/2021

Industria turistike e Zvicrës po përgatitet për një vit tjetër të vështirë pasi udhëtarët zviceranë dhe evropianë nuk pritet të kompensojnë plotësisht mungesën e turistëve aziatikë të mbajtur në shtëpi nga kufizimet e lidhura me COVID. Zvicra lehtësoi kufizimet e udhëtimit javën e kaluar, duke hapur dyert për vizitorët ndërkombëtarë plotësisht të vaksinuar, por kjo është disi vonë për të shpëtuar sezonin e verës.

Aktualisht vendi i ka shpresat tek turistët francezë, amerikanë dhe gjermanë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background