Zjarri ne Kaliforni, kerkohet asistence nga Uashingtoni!

Written by on 06/08/2018

Zjarri ne Kaliforni, kerkohet asistence nga Uashingtoni!Guvernatori i Kalifornise, kerkoi dje asistence nga Uashingtoni pasi qindra zjarrfikes vazhdojne te perpiqen te fikin nje prej zjarreve me te medhenj qe ka prekur kete shtet amerikan.Zjarrefikesit por perpiqen prej disa javesh te permbajne 17 zjarre te medha qe deri tani kane vrare te pakten tete persona.Ky eshte zjarri i gjashte me i madh ne historine e Kalifornise, sipas medias amerikane.Me shume se 12 000 godina jane te kercenuara dhe 18 000 rezidente jane evakuar.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist