Zjarret ne Kaliforni, situata jashte kontrollit, rritet numri i viktimave!

Written by on 13/11/2018

Numri i personave qe kane humbur jeten nga zjarret ne Kaliforni ka arritur ne 42. Rreth 7.200 struktura jane shkaterruar dhe  15.500 te tjera jane ne rrezik.Zjarri ka tejkaluar tashme fatkeqesine e ‘Griffith Park’ te vitit 1933 qe vrau 31 vete. Demet me te medha deri me tani regjistrohen ne jug nga zjarri Woolsey, ne Sacramento dhe ne Malibu. Rreth 250,000 vete jane detyruar te largohen nga shtepite e tyre ne te gjithe shtetin nderkohe qe situata me zjarret vijon te mbetet jashte kontrollit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist