Zjarret ne Kaliforni, plazhi i Malibuse nen pushtetin e flakeve!

Written by on 10/11/2018

Plazhi i famshem i Malibuse ne jug te Kalifornise po perballet gjate gjithe kesaj fundjave me flaket. Zjarri masiv qe shpertheu ne veri te Los Angelesit ka detyruar evakuimin e tij dhe te qytetit Calabasas.Flaket vazhdojne te perhapen pergjate zonave bregdetare, te ushqyera edhe nga ererat e forta. 9 jane deri tani jetet e humbura dhe 35 te zhdukurit. Mbi 250 mije banore jane detyruar te braktisin shtepite e tyre per te shpetuar koken. Ne total, jane tre zjarre  te medha qe po digjen ne Kaliforni. Flaket nisen te premten, por tashme kane dale jashte kontrollit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist