Zjarret në Australi mund të zgjasin me muaj, fundjava e parë e vitit të ri, më e keqja në botë!

Written by on 06/01/2020

Zjarret në Australi mund të vazhdojnë me muaj , ka paralajmëruar kryeministri Scott Morrison . Të paktën 24 persona kanë humbur jetën që kur kanë nisur zjarret në shtator, ndërsa cilësia e ajrit në kryeqytetin australian, Canderra ,është vlerësuar këtë fundjavë si më e keqja në botë. Gati 200 vatra zjarresh janë ende aktive në të gjithë vendin, më shumë se 1200 shtëpi janë shkatërruar dhe miliona hektarë tokë janë djegur.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist