Zhvillohet agroturizmi ne Itali

Written by on 20/07/2018

Zhvillohet agroturizmi ne Itali

 

Agroturizmi po forcohet ne Itali. Kete vit sektori regjistroi nje performance te shkelqyer per sa u perket mberritjeve dhe prezences se turisteve kete vit. Te dhenat tregojne per nje rritje mbi 8% te numrit te turisteve: Ne total 6.5 milione njerez kane zgjedhur qe t’i kalojne pushimet e tyre ne zonat ku mund te zhvillojne agroturizem. Sipas autoriteteve italiane te turizmit kjo rritje eshte fale turisteve te huaj, veçanerisht gjermaneve, francezeve dhe europianoverioreve. Perqendrimi me i larte i turisteve u regjistrua kete muaj.

Zhvillohet agroturizmi ne Itali

Zhvillohet agroturizmi ne Itali


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist