Zelanda e Re e pafat, pezullon sërish të gjitha udhëtimet me Australinë

Written by on 23/07/2021

Qeveria e Zelandës së Re po pezullon të gjitha udhëtimet pa karantinë nga Australia për tetë javë ndërsa vendi lufton me një rritje të infeksioneve COVID-19. Wellington tashmë ka mbyllur korridorin e udhëtimit me tre shtete australiane, por masa tani është shtrirë në të gjithë kombin dhe do të hyjë në fuqi në mesnatën e së premtes.

“Ky nuk është një vendim që ne e kemi marrë lehtë, por është vendimi i duhur për të mbajtur të sigurt zelandezët,” tha qeveria në një deklaratë.

 

Ky pezullim i udhëtimeve do t’i japë kohë Australisë për të menaxhuar shpërthimet aktuale të infeksioneve./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background