Zbutet Franca, lehtëson kufizimet për një sërë vendesh

Written by on 16/03/2021

Franca ka hequr kufizimet për pasagjerët që mbërrijnë nga Mbretëria e Bashkuar. Edhe rregulli për të treguar një arsye bindëse të udhëtimit, së shpejti do të hiqet për shkak të shpërndarjes së shpejtë të vaksinave dhe përmirësimit të situatës Covid.

COVID-19: France reports over 20,300 more infections

Ministri Francez i Turizmit Jean-Baptiste Lemoyne njoftoi se kufizimet në ardhjet nga Australia, Koreja e Jugut, Izraeli, Japonia, Zelanda e Re dhe Singapori do të zbuten gjithashtu./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist