Zbuloni vendin e tretë në botë që legalizon kanabisin

Written by on 11/03/2021

Së fundmi Meksika ka aprovuar ligjin që legalizon përdorimin e kanabisit medicinal. Rrjedhimisht kjo e kthen Meksikën në tregun më të madh të ligjshëm të kanabisit në botë. Ligji i ri do ti japë fund luftës mes karteleve të drogës në vend, tha Presidenti Obrador.

Marijuana Legalization rushed by activists in Mexico – The Yucatan Times

Meksika bëhet kështu vendi i tretë në botë që legalizon kanabisin pas Uruguajit dhe Kanadasë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background