Zbulohet pallati i fshehur prej mijëra vitesh!

Written by on 28/12/2019

Arkeologët në Meksikë kanë zbuluar një pallat të madh që është përdorur nga elita e fiseve Maja, rreth 1000 vite më parë. Instituti Kombëtar i Antropologjisë dhe Historisë ka deklaruar se ndërtesa ka qenë e banueshme midis viteve 600 dhe 1050 të erës sonë. Vendi arkeologjik u zbulua teksa arkeologët po përpiqeshin të mbillnin pemë rreth e rrotull Kalubas me qëllimin për ta mbrojtur nga dielli dhe era.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist