Zbulohet naftë në Berat!

Written by on 25/05/2019

Kompania “Shell” e cila po bën kërkime në zonën e Shpiragut , ka njoftuar se ka gjetur nafte të butë në zonë. Kërkimet konrifimojë hipotezate disa viteve më parë se zona kishte potenciale përsasi të konsiderueshme nafte dhe gazi. Kompania ka deklaruar se do të fillojë kërkimet në një zonë tjetër potenciale për lëndën djegëse. Besohet se pusi zbuluar do të prodhojë mijëra fuqi naftë në ditë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist