Ylli i Kosovës drejt “bluve të londrës”!

Written by on 18/01/2019

Pas Edon Zhegrovës i cili pati interesim nga klube të mëdha
europiane si Barcelona dhe Milani, një tjetër sulmues ndiqet me
interes nga Chelsea.
Bëhet fjalë pikërisht për Arbër Zenelin, 23-vjecari i cili aktivizohet te
klubi hollandez Heerenveen ka shënuar 4 gola dhe ka dhuruar 10
asiste këtë sezon.
Për tu veçuar janë edhe paraqitjet fantastike që sulmuesi ka berë me
kombëtaren e Kosovës në Ligën e Kombeve ku Kosova zuri vendin e
parë dukë kaluar kështu në fazën gjysmë-finale.
Sipas Sky Sport, lojtarit i skadon kontrata këtë verë dhe do të jetë gati
për në Premier Lague. Lojtari do ti kushtojë Chelsea 5 milion funte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist