Ylli Hollandez nënshkruan me Barcelonën.

Written by on 24/01/2019

Ylli Hollandez nënshkruan me Barcelonën.

I shumë kërkuari nga ekipet më të mëdha europiane nënshkruan më
në fund me ekipin e Barcelonës.
Frenkie De Jong talenti 21-vjeçar i Ajax ka refuzuar disa nga ekipet
më të mëdhaja europiane gjat këtij afati kalimtar, por nuk ka arritur ti
rezistojë dot katalanasve.
De Jong ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare, vlera e paguar nga
blaugranat është plot 75 milion euro + 11 milion euro bonuse.
Për këtë trasferim ka folur edhe presidenti i klubit spanjoll Josep
Maria Bartomeo.
"Me mbërritjen e  Frenkie  De Jong ne shtojmë talentin, të rinjtë dhe
stilin te Barça në projektin tonë sportiv. Ne jemi të bindur se ai do të
jetë një pjesë kyçe e ekipit tonë për vitet që vijnë. Mirë se
vini,  Frenkie !", shkruan  Bartomeu  në Twitter.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist