WTM 2018, interes i larte nga vizitore e media te huaja per Shqiperine!

Written by on 08/11/2018

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit gjate vizites qe ka bere se fudmi ne Londer ne saje te World Travel Market, ku ndoqi  nga afer nje nga panairet me te rendesishem, ne te cilin perfshihen te gjitha tregjet e botes ne industrine e turizmit theksoi interesin e larte te vizitoreve ne stenden e Shqiperise. Sipas ministrit, “interesi i investitoreve, tur operatoreve, blogereve dhe gazetareve nderkombetare edhe nga “National Geographic” e “Lonely Planet” per Shqiperine ishte mjaft i larte.Kjo sipas ministrit ishte nje mundesi te shkelqyer per promovimin e destinacioneve tona turistike ne tregjet europiane dhe aziatike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist