Whatsapp – Mark Zuckenberg njofton ndryshimet qe do te pesoje ky aplikacion

Written by on 27/05/2019

Kreu i kompanisë dhe themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka njoftuar se aplikacioni më i përdorur në botë për komunikimin me tekst, zë dhe figurë , Whatsapp, do të mbushet me reklama. Duke nisur nga viti 2020 , në story-t e aplikacionit do të shfaqen reklama. Nëse duke komunikuar, në bisedë do të përmendni një produkt, një reklamë e re do të shfaqet. I gjithë aplikacioni pra , do të “pushtohet” nga reklamat. Opsioni i ri , duket se është mënyra e re e krijimit të marrdhënieve të biznesit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist