Wanderu: Tirana mes kryeqyteteve me te lira ne Europe

Written by on 15/09/2018

 

Tirana renditet ne vendin e 6-te ne listen e kryeqyteteve me te lira ne Europe. Renditja eshte bere nga Wanderu, nje platforme kerkim-udhetimesh, qe ndihmon udhetaret me buxhet te shtrenguar per te organizuar udhetimit e tyre. Renditja bazohet ne çmimet e vizitave ne muze,  kostoja e nje filxhan kapuçino, tarifa e taksise per kilometer, kostoja mesatare e nje qendrimi nje nate ne nje hotel dhe udhetimt publik. Wanderu tregon se Monako eshte kryeqyteti me i shtrenjte ne Europe, i ndjekur nga Reykjavik dhe Dublin.Kryeqyteti me i lire ne Europe eshte Shkupi, pasuar nga Prishtina dhe Podgorica.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist