Wanderlustingk: Berati, nje nga qytetet me te bukura shqiptare!

Written by on 26/04/2018

Wanderlustingk: Berati, nje nga qytetet me te bukura shqiptare!

 

Wanderlustingk.com, nje prej blogjeve turistike me te njohura te vitit te fundit i ka kushtuar nje shkrim promovues Shqiperise turistike duke u ndalur vecanerisht tek qyteti i Beratit. Sipas blogut amerikan  ai eshte nje nga qytetet me te bukura te Shqiperise dhe rendit tri arsye se perse turistet duhet te vizitojne Beratin. Vec historise se pasur dhe objekteve nga me interesantet kulturore e arkeologjike , arkitektura e shtepive dhe bukurite natyrore te qytetit cilesohen si pikat me te forta te tij.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist