Vox Vacation: Turqia nder destinacionet me te preferura kete vit

Written by on 26/01/2019

Vox Vacation: Turqia nder destinacionet me te preferura kete vit

Sipas indeksit te pushimeve “Vox”, Turqia eshte renditur e para ne liste si
vendi me i preferuar ne bote per te kaluar pushimet e pasuar nga Anglia ne
vend te dyte dhe Meksika ne vend te trete. Indeksi Vox Vacation eshte
pergatitur duke marre ne konsiderate kursin valutor dhe nivelin e inflacionit te
vendeve perkatese. Vendet me te lira, krahas Turqise jane renditur edhe
Meksika, Kina , Kosta Rika, India, Tajlanda dhe Koreja e Jugut. Nderkohe
Rusia ndodhet ne fund te listes me 48 vende , qe eshte pergatitur duke marre ne
konsiderate edhe njesite e monedhave kombetare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist