Vjeshta rrit numrin e turisteve te aventures ne vend

Written by on 27/09/2018

 

Vjeshta ka rritur numrin e turisteve ne natyren e bukur dhe peizazhin shqiptar. Se fundmi punonjesit specialiste te guidave malore ne Administraten e Zonave te Mbrojtura te Beratit theksuan se qindra turiste te huaj kane vizituar destinacionet natyrore te Beratit.Punonjesit e kesaj administrate çdo dite jane ne aktivitet ne qendren e tyre te Pritjes se Vizitoreve, per te udhezuar dhe shoqeruar vizitoret e ndryshem qe ngjiten drejt peizazheve vjeshtore ne faqet malore te Tomorit. Se fundmi ata shoqeruan nje grup turistesh gjermane prej 14 vetash qe u perkushtuan ne turizmin e aventures.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist