Vizita e Papës në Rumani,pas 20 vitesh!

Written by on 01/06/2019

 

 

Papa Françesku ka mbërritur në Bukuresht për një palegrinazj tre-ditor. Vizita papale është e para pas 20 viteve që prej Papa Gjon Palit të dytë. Ai është pritur në aeroport nga presidenti i vendit , dhe më pas është drejtuar në kryeqytet me turma njerëzish që shihnin karvanin e tij. Papa do të celebrojë meshën në sanktuarin më të famshëm të vendit , gjithashtu do të takojë patriarkun  Kishës Ortodokse Rumune.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist