Vetëm 3 orë në fundjavë! Kina merr vendimin drastik për të miturit

Written by on 01/09/2021

Duke filluar nga kjo javë, të miturve në Kinë do t’u lejohet vetëm 3 orë lojëra online. Vendimi është i vlefshëm për fundjavën si dhe në ditët kur ka festa publike. Lajmin e bëri të ditur mbikëqyrësi i mediave kineze, që u postua nga agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua.

Autoritetet thanë se kufizimet u vendosën për të parandaluar që të rinjtë të bëhen të varur nga lojërat-video./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background