Veriu i Europës pret dimrin, qytetet me temperatura të pazakonta!

Written by on 08/01/2020

Në mungesën e reshjeve të shiut dhe borës, temperaturave rekord nga Rusia në fjordet norvegjeze, duket se veriu i Europës po pret me padurim dimrin arktik. Një qytet i Norvegjisë shënoi në 2 janar temperaturën 19 gradë celcius, shifër që nuk ka shënuar ndonjeherë në këtë vend skandinav gjatë dimrit. Suedia dhe Finlanda gjithashtu kanë patur temperatura jot ë zakonta për stinën.E njëjta situate është paraqitur edhe në Rusi , ku temperaturat kanë treguar 6 gradë më tepër se vlera normale e dimrit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist