Venecia do te ndaloje uljen e turisteve ne rruge!

Written by on 21/09/2018

 

Qyteti i Venecias mund te zyrtarizoje se shpejti nje ligj qe do te ndaloje turistet te ulen ne rruget e qytetit. Sipas kryebashkiakut te qyetit lagunor kjo do te behet per te frenuar sjelljet e pahijshme qe turistet e shumte mund te bejne ne rruget e Venecias. Prej shume vitesh Venecia eshte ne listen e destinacioneve me te populluara ne bote dhe autoritetet vendase thone se vizitoret e kane kthyer ne mode te ulurin ne rruge per shkak te numrit te larte te tyre. Nderkohe qe ulen ata konsumojne dicka dhe largohen duke e lene te ndotur ambjentin. Per turistet e pasjellshem parashikohen gjoba te majme.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist