Vendet qe shpenzojne me shume per Krishtlindje!

Written by on 26/11/2018

Krishtlindjet po afrojne dhe tashme pergatitjet kane nisur. Vitrinat e dyqaneve kane ekspozuar shumellojshmerine e produkteve festive, ndersa reklamat e Krishtlindjeve po shfaqen ne ekran dita-dites. Sipas sondazhit “Deloitte Christmas 2018” mbi vendet te cilat shpenzojne me shume per Krishtlindje ku jane anketuar 9.169 konsumatore ne 10 vende evropiane, rezulton se jane britaniket ata qe do te shpenzojne me shume per Krishtlindje. Qytetaret britanike, pritet te shpenzojne 42% me shume se mesatarja europiane prej 451 euro, duke kapur shifren prej 639 euro.Sipas sondazhit Britania e Madhe eshte tregu me i madh i shpenzimeve ne Evrope, duke lene pas Spanjen, Austrine dhe Italine.Por krahasuar me nje vit me pare, britaniket do te tregohen te kujdesshem me shpenzimet, duke kaluar vetem 1 % me shume. Me shume se gjysma e shpenzimeve, do te shkoje per dhurata, pasuar nga ushqimet, pijet, argetimi dhe udhetimet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist