Vendet qe fitojne me shume nga turizmi

Written by on 17/09/2018

SHBA kryesojne renditjen e vendeve qe kane fitimet me te medha nga industria e turizmit. Sipas te dhenave te fundit te Organizates Boterore te Turizmit ne kontinentin amerikan fitimet nga udhetimet turistike arrijne ne 210 miliard dollare. Vendin e dyte e mban Spanja me 68 miliard dollare ndjekur nga Franca ne vend te trete me 60.7 miliard dollare fitime. Renditjen e vijojne Tajlanda, Britania, Italia, Japonia dhe Rusia.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist