Vendet me pak te vizituara ne bote, vetem 150 turiste ne vit

Written by on 30/08/2018

 

30 per qind te udhetimeve nderkombetare behen vetem ne pese vende te botes: Spanje, Kine, Itali, SHBA dhe France. Shpesh emrat me te njohur te industrise se udhetimeve perpilojne listat e destinacioneve me te preferuara e me te vizituara ne bote. Por ka dhe nje liste me vendet me pak te vizituara. Per kete vit sipas Travel Report bazuar net e dhenat e Organizates Boterore te Turizmit vendi me pak i vizituar ne bote renditet Guinea Ekuatoriale qe ka pasur rreth 150 turiste ne total. Pas saj renditjen e vijojne Somalia, ishujt Marshall, Moldavia, Korea e Veriut, Afganistani, Sierra Leone, Lihtenshtejni dhe Xhibuti.

 

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist