Vazhdon misteri i monoliteve, e fundit shfaqet në Britaninë e Madhe!

Written by on 12/12/2020

Një tjetër monolit është zbuluar së fundmi në Britaninë e Madhe. Monumenti i gjatë 2.5 metra është gjetur nga banorët në zonën e Dartmor, në majë të një kodre në parkun kombëtar të Devon. Ky është objekti i tretë misterioz që gjendet në Mbretërinë e Bashkuar pas atyre në ishullin e Wight dhe në Glastonbury, ndërsa fenonemi mbetet ende i pashpejgueshëm.


Current track

Title

Artist

Background