Valsi me i madh ne bote organizohet ne Trieste, hyn ne Guiness!

Written by on 17/12/2018

Ne Trieste u kercye valsi me i madh ne bote dhe keshtu qyteti italian hyri ne Rekordin Boteror te Guiness.Per te thyer rekordin e mbajtur deri tani nga qytetit i Tuzles ishin 1598 çifte, 88 me shume se performanca boshnjake.Balerinet kane kercyer per pese minuta rresht pa u ndalur, nen kujdesin e vemendshem te gjyqtareve nderkombetare. Sheshi Unità ishte skenari i ballos.Çifte te ndryshem erdhen edhe nga Sllovenia, Kroacia dhe Austria per te marre pjese ne “Valsin e rekordeve” dhe te kontribuoje ne transformimin e qytetit ne rekordin e Guiness.Mes tyre edhe kantautori Lorenzo Pilat. Nje fitore e madhe per Trieste qe vitin e kaluar numeroi 1292 çifte kunder 1511 te nevojshem.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist