Vaksina anticovid-19, bileta e artë për të rigjallëruar udhëtimet!

Written by on 25/01/2021

Dyert që covid-19 na i ka mbyllur,mund të na i hapë pasaporta e vaksinimit! Ky ka qenë mesazhi i një analize të gjatë, botur në presigjiozin cnn ku nënvizohet se  vaksina mund të jetë bileta e artë për të rigjallëruar udhëtimet dhe duket një lajm i mirë për njerëzit që dëshirojnë të rezervojnë pushimet verore pas muajsh të tërë bllokimi. Sekretari i përgjithshëm i organizatës botërore të turizmit, zurab pololikashvili bëri thirrje për miratimin global të pasaportave të vaksinimit si pjesë e masave më të gjera që sipas tij janë  thelbësore për ta futur botën përsëri në lëvizje. “përhapja e vaksinave është një hap në drejtimin e duhur, por rifillimi i turizmit nuk mund të presë”, deklaroi ai.


Current track

Title

Artist