Ushqimet qe ju zgjasin jeten!

Written by on 27/11/2018

Ushqimi eshte nje nder faktoret me kryesore qe ndikon ne jetegjatesine e njeriut. Studiues nga universiteti yales kane bere se fundmi nje studim ku kane percaktuar ne baze te vlerave 15 ushqime qe ndikojne ne nje jete me te gjate. Ato jane arrat, limonet, brokoli, fasulet, cokollata e zeze, salmoni, domatet, avocado, hudhrat, mana, spinaqi, vaji i ullirit, kosi, veza dhe frutat e thata.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist