UEFA: Reali i Madridit , klubi me i mire ne Europe!

Written by on 30/05/2018

Reali i Madridit eshte klubi me i mire ne Europe, beri te ditur Federata Evropiane e Futbollit. Ne listen e publikuar per klubet me te mira “Reali” eshte i pari me 162 000 pike ndersa i dyti eshte Atletico Madrid me 140 000 pike. Ne 10 skuadrat me te mira jane Bayern Munich , Barcelona, Juventus, Sevilla, PSG-ja, Manchester City, Arsenal dhe Borussia Dortmund. Sipas rezultateve ne te gjitha garat e UEFA-s per klube ne krye te kombeve qendron Spanja e ndjekur nga Anglia, Italia, Gjermania, Franca, Rusia dhe Portugalia.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist