Uefa prezanton rregulla te reja ne futboll!

Written by on 27/03/2018

Uefa prezanton rregulla te reja ne futboll!

Rregullorja e futbollit ndryshon zyrtarisht sipas UEFA-s. Ndryshimet do te aplikohen si ne Champions League, Europa League, por edhe ne Superkupen e Europes. Se pari, duke nisur nga sezoni 2018-2019, ne ndeshjet me eliminim te drejtperdrejte mund te behen jo me 3, por 4 zevendesime, me kete te fundit ekskluzivisht ne kohet shtese. Se dyti, per finalet e kompeticioneve ekipet pjesemarrese do te mund te perfshijne ne skuader jo me 18 futbolliste, si ne çdo takim tjeter, por 23 lojtare. Ndryshimi i trete ka te beje me orarin e takimeve te Championsit dhe Europa League qe do te jete i mirepercaktuar dhe jo variabel. Ndryshimi i katert ka te beje me regjistrimin e lojtareve pas fazes se grupeve ne Champions dhe Europa League e se fundmi ekipet qe kane fituar per 3 vite me radhe ose minimalisht 5 here ne histori do te kene ne fanelle stemen e kompeticionit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist