Udhëtimi me avion do të ndryshojë shumë shpejt, ja ku do të nisë eksperimenti i parë!

Written by on 18/11/2019

Udhëtimi me avion duhet të ndryshojë,që nga idendifikimi i fytyrës deri te inteligjenca artificiale apo rikthimi i lëngjeve në valixhe. Njoftimin e ka dhënë media italiane sipas së cilës teknologjia në aeroporte do të ndihmojë të bëhen konotrolle më të shpejta dhe  biometria artificiale do të bëjë që fluturimet të jenë më të sigurta. “Lamtumirë dokumente, rikthehen lëngjet dhe kompjuterat në valixhe”, shkruajnë mediat italiane. Situata pritet të eksperimentohet në fund të këtij muaji,në fluturimet që kanë destinacion Amsterdamin. Bëhet fjaë për pajisje të cilat kushtojnë rreth një million euro. Në Europë, disa kompani kanë nisur eksperimentimin e kësaj risie prej kohësh.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist