Udhëtimet personale do të rikthehen nga gjysma e 2-të e vitit!

Written by on 11/03/2021

Në një intervistë, drejtori i Shoqatës Ndërkombëtare të Transportit Ajror Z. Alexandre de Juniac tha se rimëkëmbja në udhëtimet e biznesit do të jetë më e ngadaltë. Sipas tij, vëllimi aktual i udhëtimeve deri në fund të vitit do të jetë ende i ulët krahasuar me periudhën para Covid-19 në 2019.

Alexandre de Juniac, director general and chief executive of IATA - Air  Cargo Eye

“Mund të fillojmë të shohim një ndryshim në peizazhin e udhëtimeve ajrore pas majit ose qershorit të këtij viti”, shtoi ai. “Ne tashmë jemi duke punuar me shtetet për të hartuar dhe planifikuar protokolle për rihapjen e kufijve” u shpreh Juniac./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background