Udhëheqësit europianë shprehin solidaritet në gjuhën shqipe!

Written by on 27/11/2019

Udhëheqësit europianë kanë dhën mbështetjen e tyre për vendin tonë pas tërmetit të mëngjesit të 26 nëntorit. Presidenti francez Emanuel Macron përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka thënë se Franca është solidare me Shqipërinë.”Ne po dërgojmë menjëherë ekipe të sigurisë civile, së shpejti edhe specialistë të forcave zjarrfikëse me qëllim që të marrin pjesë në operacionet e shpëtimit”, ka shkruar Macron. Edhe ish kryeminsitri i Greqisë dhe kreu i SYRIZA, Aleksis Tsipras ka dërguar një mesazh në shqip, për të gjithë shqiptarët, pas tërmetit.”Në këto orë të vështira, mendimet tona shkojnë për popullin shqiptar”, shkruan Tsipras.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist