Turqia nuk do të pranojë në mënyrë kategorike chartera dhe arsyeja është e thjeshtë!

Written by on 23/11/2020

Turqia ka vendosur të mos pranojë më chartera me pacientë të sëmurë me Covid-19.  Urdhri është shpërndarë nga Autoriteti i Aviacionit Civil Turk dhe nga të gjitha kompanitë ajrore që mundësojnë fluturimet drejt Turqisë. Një vendim i tillë erdhi pas rritjes së rasteve me të infektuar në Turqi dhe ruajtjes së kapaciteteve spitalore për shtetasit turq.


Current track

Title

Artist