Turqia nje destinacion low cost per turizmin mjeksor!

Written by on 16/04/2018

Turqia nje destinacion low cost per turizmin mjeksor!

Turqia po vijon te promovoje turizmin mjeksor se fundmi duke u cilesuar edhe si nje destinacion low cost ne kete drejtim. Qeveria vendase ka investuar me shume se 30 milione dollare gjate viteve te fundit per turizmin mjeksor ku mbjellja e flokeve dhe sherbimet dentare jane me te kerkuarat. Autoritetet kane menduar te ulin cmimet e ketyre sherbimeve dhe te rrisin cilesine. Nderkohe pritshmerite jane te numri i turisteve te huaj qe kerkojne sherbime shendetsore apo estetike ne Turqi te arrije ne 1 milione brenda vitit 2019 dhe ne 2 milione brenda vitit 2023.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist