Turizmi, shtohet fluksi i te huajve qe mberrijne nepermjet Durresit

Written by on 10/10/2018

 

Viti 2018 shenon rritjen me te madhe te numrit te turisteve te huaj qe kane hyre ne vendin tone, ku vetem nga porti i Durresit shenohet nje rritje me 15% e turisteve te huaj.  Kete deklarate e beri se fundmi Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, gjate analizes se sezonit turistik ne Durres.  Ministri vleresoi se ky qark i ka te gjitha komponentet e asaj qe duhet bere per turizmin ne Shqiperi. Vetem gjate muajit  gusht numri i turisteve ne Durres ishte 27% me shume se viti i kaluar.  Megjithate, treguesi me i rendesishem jane shifrat e shtatorit qe regjistrojne 31% turiste me shume se vjet. Ministri tha se kete vit priten mbi 6 milione turiste ne total ne vendin tone.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist