Turizmi ne Mesdhe, kerkohet promovim i nje marke te perbashket

Written by on 04/09/2018

 

Turizmi ne Mesdhe vijon te jete ne ritme te mira edhe pse ngjarje te ndryshme kane reflektuar ndikimin e tyre ne industrine e turizmit ne kete rajon. Kete gje e kane konfirmuar edhe aneteret e Keshillit Boterore te Udhetimeve dhe Turizmit gjate deklarate te fundit mbi ecurine e turizmit kete vit. Ne keshill u theksuar nevoja e nje bashkepunimi intensiv midis destinacioneve mesdhetare per te krijuar perpara turisteve nje produkt dhe nje marke te perbashket unike per Mesdheun, te sigurte dhe terheqese. Turistet qe do te jene ne qender te vemendjes si target per vitin e ardhshem ne Mesdhe do te jene ata aziatike.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist