Turizmi në Hawaii vazhdon të ringrihet pavarësisht kërcënimit nga COVID

Written by on 01/09/2021

Industria e vizitorëve të Hawaii-t u rimëkëmb fuqishëm në korrik. Rreth 879.551 vizitorë mbërritën në rrugë ajrore në Ishujt Hawaii përgjatë muajit korrik. Sipas statistikave paraprake, turistët ishin kryesisht nga Perëndimi dhe Lindja.

Gjatë kësaj kohe, shpenzimet totale nga vizitorët që mbërritën ishin 1.58 miliardë dollarë, duke rritur pozitivisht financat e Hawaii-t./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist