Turizmi ne bote kalon parashikimet e eksperteve, rritet me 6% ne 4 m

Written by on 29/06/2018

Turizmi ne bote kalon parashikimet e eksperteve, rritet me 6% ne 4 muaj

 

Turizmi po ecen edhe me mire se parashikimet qe kane bere kreret e industrise ne bote duke sjelle rekorde te reja ne pjesen e pare te vitit. Sipas Barometrit te Organizates Boterore te Turizmit ne 4 muajt e pare 2018 ka pasur nje rritje te numrit te turisteve ne bote me 6% me shume se nje vit me pare. Sipas sekretarit te pergjithshem te OBT kjo eshte reflektuar edhe ne me shume vende pune e rritje ekonomike per shume vende. Rritja me e madhe e numrit te turisteve eshte shenuar ne Afrike, Azi dhe Europe.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist