Turizmi, ne 7 muaj 3 milione te huaj ne vend

Written by on 25/08/2018

Ne 7-mujorin e pare te 2018 kane hyre ne vendin tone rreth 3 milione shtetas te huaj, dhe vetem gjate muajit korrik numri i atyre qe ka vizituar shqiperine ka arritur ne mbi 1 milione.Sipas shifrave te bera publike nga INSTAT, numri i turisteve polake ne kete 7 mujor te pare te 2018 eshte rritur me 33% ne krahasim me te njejten periudhe te vitit te shkuar , duke arritur shifren e 78 mije personave. Ndersa numrin me te larte te atyre qe kane vizituar Shqiperine e perbejne qytetaret e Kosoves me rreth 900 mije persona, me pas vijne maqedonasit, greket, malazezet dhe italianet.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist