Turizmi kombëtar mund të shpëtojë Pashkët!

Written by on 01/02/2021

Ministrja e turizmit në Spanjë, Reyes Maroto, tha të shtunën se ajo shpreson që turistët kombëtarë të mundësojnë një rifillim të turizmit për Pashkë.“Është e vështirë të parashikohet, por nëse përmbushen kushtet e sigurisë shëndetësore, qeveria mund të shohë një rinisje të udhëtimeve kombëtare. Qeveria po punon për një rihapje të turizmit”, siguroi ajo. Në një nivel ndërkombëtar, mund të ketë një rihapje në verë, nëse situata me pandeminë përmirësohet dhe procesi i vaksinimit përshpejtohet. “Sapo të rimëkëmbet lëvizja ndërkombëtare, Spanja do të pozicionohet mirë si një destinacion turistik”, u shpreh ministrja Maroto.


Current track

Title

Artist