Turizmi ka hapsire per 300 mije vende te reja pune!

Written by on 21/07/2018

Turizmi ka hapsire per 300 mije vende te reja pune!

Shqiperia tashme e ka mundesine e hapjes se 300 mije vende te reja te punes ne sektorin e turizmit, fale perparesise qe i eshte dhene ketij te fundit, nderkohe qe numri i turisteve qe kane zgjedhur te vizitojne Shqiperine kete vit, eshte rritur. Ministri i Turizmit, Blendi Klosi tha se e kemi mundesine tashme te flasim per kaq shume vende pune ne sektorin e turizmit. Nderkaq, Klosi nuk ka harruar te theksoje edhe se vendi yne tashme ka nje mundesi te arte ne turizem dhe se kete vit do te shenohet nje rekord turistesh.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist