‘Turizmi i sigurt’ josh vizitorët e huaj në Antalia!

Written by on 19/10/2021

Rreth 7 milion pushues vizituan Antalyan, një nga pikat më të nxehta turistike të Turqisë, në nëntë muajt e parë të vitit falë skemës së “certifikatës së turizmit të sigurt” dhe vaksinimit të përhapur midis stafit që punon në këtë industri. “Të dhënat sugjerojnë që ne mund të presim deri në 9 milion vizitorë këtë vit, “tha Erkan Yağcı, kryetari i Shoqatës së Hotelierëve dhe Investitorëve Turistikë Mesdhetarë.  Ishujt Balearikë të Spanjës, të parë si konkurrenti kryesor i Antalisë, joshën vetëm 3.9 milion turistë këtë vit.

Rezervimi paraprak për pushimet në Antalia për vitin 2022 është tashmë i fortë, dhe në mungesë të surprizave të pafavorshme, vendi vitin e ardhshëm mund të shohë mbërritjet e turistëve të huaj të në nivelin e 2019./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist