Turizmi i shendetit udhehiqet nga turistet arabe!

Written by on 22/04/2018

Turizmi i shendetit udhehiqet nga turistet arabe!

 

Turistet arabe kane qene nder turistet te cilet kane shpenzuar me shume per turizmin e shendetit. Kete e deshmojne edhe shifrat e fundit te publikuara nga Shoqata  Boterore e Turizmit te Shendetit qe deshmojne se vitin e kaluar turistet arabe kane shpenzuar me shume se 27 miliard dollare ne udhetimet qe kane bere ne destinacione te ndryshme per kurim dhe mireqenie. Industria e turizmit te shendetit vlen 100 miliard dollare dhe eshte nje nder ato dege qe po zhvillohet me shume vitet e fundit ne bote.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist